Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wymiana, zwrot, reklamacja

ZWROT I NOWE ZAMÓWIENIE ZAMIAST WYMIANY

Rozumiemy, że czasami potrzebujesz swojego zamówienia "na już", dlatego dopuszczamy możliwość zwrotu towaru i złożenia nowego zamówienia z innym rozmiarem, gdy tylko stwierdzisz, że otrzymany towar w pierwszym zamówieniu nie pasuje.

W takim przypadku zwrot i nowe zamówienie są traktowane oddzielnie. Nowe zamówienie wysyłamy zgodnie z wytycznymi podanymi podczas składania zamówienia, a w przypadku zwrotu pieniądze zwracamy, gdy dotrze do nas paczka od Ciebie.

Przypominamy, że warunkiem przyjęcia zwrotu jest odesłanie nam go w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletem metek, bez śladów użytkowania. Zwrócić należy także otrzymane od nas dokumenty (paragon lub faktura VAT).

Do przesyłki zwrotnej należy dołączyć krótką notatkę, która powinna zawierać:

 • informację, że jest to zwrot,
 • imię i nazwisko osoby zamawiającej towar,
 • numer telefonu,
 • w przypadku zamówień z zapłatą podczas odbioru paczki, dane do przelewu zwrotnego, czyli numer konta, oraz dane właściciela rachunku,
 • ewentualne dodatkowe uwagi.

Adres do wysyłki towaru, to:

F.H. Marionex - ZWROT
ul. Dąbrowskiego 18
14-500 Braniewo
Telefon dla kuriera: 509-963-781

ODSTĄPIENIE OD UMOWY - ZWROT TOWARU

Mają Państwo prawo odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas (Firma Handlowa Marionex Export-Import Świerkowski Mariusz, Rzemieślnicza 2, 14-500 Braniewo, sklep@marionex.pl, +48 509-963-781) o swojej decyzji o odstąpieniu w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismem wysłanym pocztą lub pocztą elektroniczną). Mogą Państwo skorzystać z załączonego poniżej wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Proszę odesłać zwracane rzeczy na nasz adres niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Zabezpieczoną przez uszkodzeniem paczkę należy odesłać na adres:

F.H. Marionex - ZWROT
ul. Dąbrowskiego 18
14-500 Braniewo
Telefon dla kuriera: 509-963-781

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa Kupujący. Nie przyjmujemy przesyłek pobraniowych. Odpowiadają Państwo za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Prawo do odstąpienia od umowy przez konsumenta jest wyłączone w przypadku:

 • Umowy, w którchy przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy

 • Adresat: Firma Handlowa Marionex Export-Import Świerkowski Mariusz, Rzemieślnicza 2, 14-500 Braniewo, sklep@marionex.pl, Telefon: +48 509-963-781
 • Treść: Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy(*) umowy dostawy następujących rzeczy(*) umowy o dzieło polegającej na wykonaniu następujących rzeczy(*)/o świadczenie następującej usługi(*)
 • Data zawarcia umowy(*)/odbioru(*)
 • Imię i nazwisko konsumenta(-ów)
 • Adres konsumenta(-ów)
 • Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)
 • Data

(*) Niepotrzebne skreślić.

Poniżej zamieszczamy gotowy wzór do wydrukowania i wypełnienia. Usprawni to zdecydowanie przebieg zwrotu towaru. Po odesłaniu towaru prosimy kierować ewentualne pytania na adres mailowy: sklep@marionex.pl

zwrot marionex doczwrot marionex pdf

WYMIANA

W razie błędnie dobranego rozmiaru prosimy o kontakt e-mailowy (wymianyzwroty@marionex.pl), bądź telefoniczny (509-963-781) w celu ustalenia czy posiadamy odpowiedni rozmiar do wymiany. Wymiany można dokonać w terminie do 14 dni od momentu otrzymania paczki. Warunkiem przyjęcia towaru do wymiany jest odesłanie nam go w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletem metek, bez śladów użytkowania wraz z kompletem dokumentów (paragon lub faktura VAT). Do przesyłki należy dołączyć wydrukowany i wypełniony formularz, który można pobrać poniżej:

wymiana marionex docwymiana marionex pdf

Adres do zwrotu wymienianego towaru, to:

F.H. Marionex - WYMIANA
ul. Dąbrowskiego 18
14-500 Braniewo
Telefon dla kuriera: 509-963-781

Dostępne formy wysyłki wymienianego towaru to:

 • list Polecony Poczty Polskiej - 9,99 zł
 • odbiór w paczkomacie - 14,50 zł
 • przesyłka kurierska - 13 zł

Listem poleconym wysyłamy tylko niewielkich rozmiarów i wadze towary takie jak np. t-shirty, skarpety, spodenki itd. Wpłatę za wysyłkę wymienianego towaru należy uiścić na wskazany numer konta bankowego:

51 1020 1752 0000 0002 0263 5795
F. H. Marionex,
Świerkowski Mariusz,
ul. Rzemieślnicza 2,
14-500 Braniewo.

REKLAMACJA

W chwili odbioru towaru kupujący powinien sprawdzić stan i zawartość przesyłki. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek uszkodzeń zewnętrznych paczki, prosimy o spisanie protokołu szkody u kuriera, oraz jak najszybszy kontakt z naszym sklepem.

Wszystkie towary znajdujące się w ofercie sklepu są fabrycznie nowe i objęte rękojmią na wady ukryte. Reklamacje z tytułu rękojmi będą rozpatrywane w oparciu o przepisy Kodeksu Cywilnego. W przypadku towarów objętych gwarancją producenta do przesyłki dołączona jest karta gwarancyjna podpisana i podstemplowana przez Sprzedającego. Jeżeli stwierdzą Państwo wadę ukrytą, bądź uszkodzenie towaru, prosimy o niezwłoczny kontakt z nami e-mailem lub telefonicznie. Przed odesłaniem paczki do nas prosimy o pobranie, wydrukowanie i wypełnienie formularza znajdującego się poniżej. Usprawni to zdecydowanie przebieg procesu reklamacji.

Koszty odesłania towaru ponosi Kupujący. Jeżeli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, koszty odesłania towaru zostaną zwrócone na podane przez klienta konto bankowe. Sklep nie przyjmuje przesyłek za pobraniem. W przypadku odmownego rozpatrzenia reklamacji kupujący jest zobowiązany do wpłaty 13 zł na poczet przesyłki do odesłania reklamowanego towaru. Ewentualne pytania proszę kierować na adres mailowy: sklep@marionex.pl.

Adres do wysyłki towaru, to:

F.H. Marionex - REKLAMACJA
ul. Dąbrowskiego 18
14-500 Braniewo
Telefon dla kuriera: 509-963-781

Do przesyłki należy dołączyć wydrukowany i wypełniony formularz, który można pobrać poniżej:

reklamacja marionex docreklamacja marionex pdf

TOWAR NIEZGODNY Z ZAMÓWIENIEM

Jeżeli po otrzymaniu przesyłki stwierdzą Państwo, że towar otrzymany różni się od tego zamawianego prosimy o niezwłoczny kontakt z nami. Pamiętajmy o tym, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Taki towar należy odesłać do nas wraz z dokumentem zakupu (paragon, faktura VAT). Właściwy towar odsyłamy do Państwa na własny koszt. Nie przyjmujemy paczek pobraniowych. Prosimy o pobranie, wydrukowanie i wypełnienie formularza znajdującego się poniżej. Po odesłaniu towaru prosimy kierować ewentualne pytania na adres mailowy: sklep@marionex.pl.

Adres do wysyłki towaru, to:

F.H. Marionex - NIEZGODNY
ul. Dąbrowskiego 18
14-500 Braniewo
Telefon dla kuriera: 509-963-781

niezgodny marionex docniezgodny marionex pdf

Ikona Facebook
pixel