Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Buty piłkarskie

( ilość produktów: 3 )
Buty piłkarskie

Porządne obuwie to podstawa sprzętu każdego piłkarza. Buty piłkarskie to nie tylko komfort podczas gry, ale również większa przyczepność podczas biegania, co za tym idzie zwiększona dynamika gdy, czyli lepszy czas reakcji i skuteczność.

Buty do piłki nożnej, szczególnie te z wyższej półki, dzięki dodatkowym ulepszeniom mogą także znacząco zmniejszać ryzyko kontuzji.

Korkotrampki, często potocznie zwane "korkami" to buty do gry w piłkę nożną, na których podeszwie znajdują się korki (inaczej zwane też kolcami lub wkrętami), służące zwiększeniu przyczepności do podłoża. Wyróżniamy cztery główne rodzaje korkotrampków: wkręty, lanki, turfy, oraz halówki, z czego każdy przeznaczony jest na inny rodzaj nawierzchni.

Nawierzchnia boiska to główny czynnik decydujący o tym, jakiego obuwia piłkarskiego potrzebujesz.

Wkręty

Wkręty charakteryzują się użyciem 6 wkręcanych do podeszwy korków. Wykonane mogą być ze stali albo aluminium. Nadają się do gry na wilgotnej murawie oraz podczas trudnych warunków atmosferycznych, np. gdy pada deszcz i podłoże jest mokre, śliskie lub błotniste.

Lanki

Lanki najbardziej popularny rodzaj obuwia do gry w piłkę nożną. Obuwie tego typu cechuje się plastikową podeszwą i wtopionymi plastikowymi bądź gumowymi korkami (kołkami) o niezbyt dużej wysokości. Lanki uważane są za najbardziej uniwersalny rodzaj butów do piłki nożnej. Sprawdzą się na nawierzchniach trawiastych i klepiskach, jak również twardych i sztucznych wyłożonych sztuczną trawą. Lanki dobrze sprawują się zarówno na suchym jak i mokrym podłożu.

Turfy

Turfy, zwane są także torfówkami, żwirówkami lub śniegówkami. Oferują dobrą stabilność i przyczepność do podłoża dzięki zastosowaniu na podeszwie kilkudziesięciu małych gumowych kołeczków. Kołki w turfach są dużo niższe niż w lankach i jest ich więcej. Sprawdzą się na twardych, sztucznych nawierzchniach, na zmrożonych i pokrytych śniegiem, albo twardych i suchych naturalnych boiskach, ale także na sztucznej trawie. Turfy nadają się również na nawierzchnie typu Orlik.

Halówki

Halówki mają gładką, zupełnie pozbawioną korków, zwykle kauczukową podeszwę, która zapewnia dobrą przyczepność do podłoża i zwrotność podczas gry. Ich czuby często wzmacniane są elementem z tworzywa sztucznego, lub zamszowymi wstawkami. Są to buty przeznaczone do gry w halową wersję piłki nożnej.

O tym, jak dobrać buty piłkarskie pisaliśmy już na naszym blogu we wpisie Wkręty, lanki, halówki, czy turfy? Podpowiadamy, jak dobrać buty piłkarskie odpowiednio do nawierzchni. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o butach piłkarskich sprawdź ten wpis.

Buty piłkarskie w Marionex.pl

W naszym sklepie internetowym znajdziesz buty piłkarskie odpowiednie na każdy rodzaj nawierzchni. Posiadamy oryginalne buty do gry w piłkę nożną takich producentów jak adidas, Asics, Puma, Reebok, czy UMBRO. Dla twojej wygody podzieliliśmy je na 4 kategorie główne: wkręty, lanki, turfy, oraz halówki. Dzięki czemu, w lewej kolumnie, przy pozycji Rodzaj podeszwy możesz wybrać interesujący Cię rodzaj, i szybko znaleźć buty piłkarskie, których potrzebujesz.

Ikona Facebook
pixel